خبرگزاری اصفهان 15

ورود سرمایه‌گذار به آزادراه اصفهان – ایزدخواست - اصفهان 15

علیرضا صلواتی در گفت‌وگو با خبرنگار اصفهان 15 با اشاره به نشست مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس و مهندس صلواتی، مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان با افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل شرکت سرمایه گذار اظهار داشت: در این نشست پیگیری‌های ویژه درباره تکمیل آزادراه شرق اصفهان و ساخت بخش‌های باقیمانده از قطعه دوم و همچنین روند اجرایی قطعه سوم آزادراه صورت گرفت و در تلاش هستیم که این بخش هرچه سریع‌تر در مدار بهره‌برداری قرار گیرد.

تکمیل ۵۵ کیلومتر از آزادراه شرق اصفهان

وی ادامه داد: ۵۵ کیلومتر از مسیر آزادراه شرق اصفهان حدفاصل نطنز تا پل فرودگاه در اصفهان تکمیل شده و به دنبال آن هستیم که هشت کیلومتر باقیمانده از قطعه دوم این آزادراه که حدفاصل پل فرودگاه تا پل نائین بوده نیز طی ماه‌های آینده زیر بار ترافیک رود.

مجری طرح‌های آزادراهی مرکز و جنوب کشور با اشاره به قطعه سوم آزادراه نیز ادامه داد: قطعه سوم آزادراه به طول ۳۰ کیلومتر در دو فاز در حال فعالیت اجرایی بوده و با برنامه‌ریزی صورت گرفته، در ماه‌های آینده، بخش قابل توجهی از این قطعه تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به سرمایه‌گذاری سازمان بازنشستگی کشور در آزادراه شرق اصفهان تصریح کرد: از سوی دیگر به منظور تکمیل کریدور آزادراهی شمال تا جنوب کشور، مسیر آزادراهی اصفهان تا شیراز پیش‌بینی شده که بخش ایزدخواست تا شیراز آن به طول ۲۲۴ کیلومتر در حال اجرا بوده و پیشرفتی حدوداً ۸۶ درصدی دارد.

صلواتی تصریح کرد: تنها بخش باقیمانده از این آزادراه، مسیر حدفاصل اصفهان تا ایزدخواست بوده تا با اجرای آن، کریدور شمالی جنوبی کشور به صورت آزادراهی اجرا و تکمیل شود که مطالعات آن انجام شده و طی ماه‌های گذشته، تعاملات قابل توجهی به منظور ورود سرمایه‌گذاران در این طرح صورت گرفت.

وی افزود: در نشست مشترک با نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و افتخاری مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل شکت سرمایه گذار، در خصوص ایجاد مقدمات لازم به منظور ورود صندوق بازنشستگی کشوری به سرمایه‌گذاری در آزادراه اصفهان ایزدخواست مذاکرات لازم صور ت گرفته تا زمینه ورود این سرمایه‌گذار به این پروژه مهم فراهم شود.

طول آزاد راه اصفهان – ایزدخواست ۱۱۵ کیلومتر است

مجری کل طرح‌های زیربنایی استان اصفهان ادامه داد: آزادراه اصفهان ایزدخواست تنها حلقه باقیمانده از کریدور شمالی -جنوبی آزادراهی کشور بوده و امیدواریم بتوانیم پس از ۲۰ سال، شاهد شروع عملیات اجرایی آزادراه اصفهان -ایزدخواست باشیم.

وی افزود: این آزادراه، فاز دوم آزادراه اصفهان- شیراز بوده و تنها بخش باقیمانده از این آزادراه به شمار می‌رود که قرار است به طول ۱۱۵ کیلومتر وارد اجرا شود.

کد خبر 5183755

بازدید : - بار دسته بندی : اصفهان تاريخ : 7 آوریل 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
    • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

برچسب ها